ASM, TKDK-TSE' NİN ANTALYADAKİ EĞİTİM KAMPINDA

TKDK ve TSE İşbirliği Protokolü kapsamında; “IPARD Proje Danışmanlık Hizmetleri Sertifikasyonu” çalışmalarının ilk aşaması olan IPARD Proje Danışmanı Eğitimi ve Sertifika Programı’nın ilki 27 Şubat 2017 tarihinde başladı. Programa firmamız ASM GRUP DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ. yetkilileri Abdullah UYANIK ve Serdar YAMAN da katıldı.

 

Programının açılışını TKDK Başkanı Dr. Ahmet ANTALYALI ve TSE Genel Sekreteri Mehmet BOZDEMİR yaptı. TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı yaptığı açılış konuşmasında; IPARD Programı kapsamında bugüne kadar gerçekleştirilen faaliyetler ve ulaşılan başarılar hakkında bilgi verdi ve danışmanlık hizmeti veren firmaların önemine değindi.

 

TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı konuşmasında IPARD desteklerinden yararlanmak için başvuru yapacak girişimcilere etkin, kaliteli ve çözüm odaklı danışmanlık hizmetleri sunacak kayıt altına alınmış bir “Danışmanlık Sisteminin” oluşturulacağını, bu sayede hibe projelerinin yetkili danışmanlar tarafından hazırlanmasıyla vatandaşlarımızın olası mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

 

TKDK Başkanı Dr. Ahmet Antalyalı ayrıca IPARD Proje Danışmanı Sertifikası alan danışmanların TSE veri tabanına kaydedileceğini, hizmet alımları kapsamında danışmanlık hizmetine ait desteklerin sadece “Hizmet Yeterlilik Belgesine” sahip olan danışmanlık firmalarına verileceğini ifade etti.

 

Program kapsamında gerçekleştirilen eğitimlerin sonucunda yapılacak sınavlarda başarılı olan katılımcılara “IPARD Proje Danışmanı Sertifikası” verilecek olup, daha sonra sertifika sahibi danışmanları istihdam eden firmalar TSE tarafından yerinde denetlenerek yeterli görülen firmalara “Hizmet Yeterlilik Belgesi” verilecektir.

 

Ayrıca IPARD Proje Danışmanı Eğitimi ve Sertifika Programına önümüzdeki dönem de devam edileceği, ikinci ve üçüncü programların 13 Mart ve 27 Mart 2017 tarihlerinde yapılmasının planlandığı belirtilmiştir.