TKDK'ya Elektrik Tesislerinin Onay ve Kabul yetkisi

    Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı arasında gerçekleştirilen görüşmeler sonucunda, Elektrik tesislerinin Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay Yetkilendirmesi hakkı TKDK'ya verilmiştir. Bu yetki ile başvurusu yapılmış projelerin uzun sürelerde sonuçlanan onay ve kabul işlemleri daha hızlı faaliyete geçmiş olacak. Tarımsal işletmelerin kendi elektrik ihtiyacını karşılamak için yapacakları projeler ile belirli kamu tüzel kişilerine verilecek desteklerde proje onay bekleme süresi minimum süreye inerek yatırımlar bir an önce hayat bulacaktır. Halihazırda TEDAŞ, TEİAŞ, EÜAŞ gibi kurumların sahip olduğu Proje Onay, Kabul ve Tutanak Onay yetkisi, IPARD 2 programı süresince TKDK tarafından da verilerek yatırımcıların daha hızlı ve etkin bir şekilde talepleri karşılanmış olacaktır. 

   

  IPARD 1 Programı kapsamında güneş enerjisi sistemleri desteklenmiştir. IPARD 2 Programı ile sadece güneş enerjisi değil rüzgar, biyogaz ve jeotermal enerji sistemleri de destek kapsamına alınmıştır. TKDK IPARD 2 Programı kapsamında yatırımcılara toplamda 300 milyon Avro'nun üzerinde yenilenebilir enerji için hibe verilmesi planlanmaktadır. Yenilenebilir enerji sektöründe ülkemizdeki en kapsamlı hibe programı IPARD 2 ile uygulamaya geçecektir.  

   

  Sizlerde IPARD 2 Programı kapsamında açılacak olan hibe destek programlarından yararlanmak ve aklınızda olan projeleri hayata geçirmek istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz...

 

 

 

 

ASM GRUP DANIŞMANLIK Eğt. Müh. Mim. Yaz. Enj. İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.

Öveçler 4.Cadde 1325. Sokak No: 4/6  Aşağı Öveçler / ÇANKAYA / ANKARA

Tel: +90 312 232 40 63 (Pbx) 

                                                                      +90 506 288 68 45

                                                                      +90 505 822 68 31

                                                                      +90 552 274 08 17

Fax: +90 312 232 40 64