KIRSAL KALKINMA DESTEKLERİ (KKYDP) 13. ETAP ÇAĞRISI PROJE SON TESLİM TARİHİ UZATILDI…!!!

 

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 81 ilde uygulanacak Kırsal Kalkınma Destekleri (KKYDP) 13. ETAP Destek Programının Proje Son Başvuru Tarihi uzatıldı. Buna göre Resmi Gazetede 26 Eylül 2019 Perşembe günü (Bugün) yayınlanan Tebliğ' de Proje Son Başvuru Tarihinin 14.11.2019 tarihine (45 Gün) kadar uzatıldığı duyurulmuştur. Tebliğde yer alan diğer değişiklikler ise aşağıda belirtilmiştir.

 

1. Kırsal ekonomik altyapı yatırımlarından çiftlik faaliyetlerinin geliştirilmesine yönelik altyapı sistemleri konusunda yapılan başvurularda, hindi ve kazla ilgili faaliyetini sürdüren mevcut kümeslerde zorunlu olan biyogüvenlik tedbirleri hibe kapsamında değerlendirilecek.

 

2. Ekonomik yatırım için kırsal kalkınma desteklerine Tarımsal Üretici Birlikleri Kanunu'na göre kurulan iktisadi teşekküller de başvurabilecek.

 

3. Hibe sözleşmesi imzalayan ancak yatırımını henüz nihai rapora bağlayamayanlar, önceki tebliğler kapsamında hibe programından yararlanmış ancak fesih sürecinde bulunan ve/veya fesih edilmiş proje başvuruları olan yatırımcılar, yeni düzenleme ile hibe başvurusunda bulunabilecektir.

 

 

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz…!!!